Jste zde

Domů

Jižní pobřeží

Blue Bay

Pláž Blue Bay na ostrově Mauritius
Autor: brianfagan

"Nejprve byl stvořen Mauritius a až potom ráj. Ale ráj byla jen kopie Mauritia".

Tak popsal spisovatel Mark Twain ostrov ve své knize "Following the Equator" ("Podél rovníku").

Pokud chcete i vy poznat tento ráj, vypravte se na překrásná místa Blue Bay nebo Pointe d'Esny.

Leží jen několik minut jízdy autem od mezinárodního letiště Sir Seewoosagur Ramgoolam v oblasti Plaisance.

Na Pointe d'Esny najdete opravdu nádhernou bílou písečnou pláž u tyrkysově modrého Indického oceánu.

Mahébourg

Mahébourg a jeho rušné autobusové nádraží
Autor: reibai

Městečko Mahébourg "dřímá" na jihovýchodě ostrova Mauritius. Bylo pojmenované po muži jménem Bertrand-François Mahé de La Bourdonnais, který byl jedním z nejúspěšnějších guvernérů francouzského koloniálního období na tomto ostrově.

Původně bylo osídlení vybudováno během krátkého období kolonizace ostrova Mauritius Nizozemskem. Bylo to blízko k přístavu, a lidé zde měli nejen dostatek vody z mnoha řek a potoků, ale i krásný výhled na velkou zátoku. Mahébourg měl období největšího rozkvětu kolem roku 1806, během éry francouzské kolonizace.

Zajímavosti na jihu

Mys Rochester Falls
Autor: alaingosse

Při cestě podél pobřežní silnice směrem na jih ostrova Mauritius je mys Baie du Cap jistě její nejokázalejší částí. Vystydlá láva zde vytvořila až daleko do moře nádherný výběžek země.

Na vrcholu mysu se nacházejí ostré serpentiny, které byste měli projet s nejvyšší opatrností. V jejich nejužším místě stojí vyhlídkový bod, na který můžete vylézt, nabízí úchvatný výhled na ostrov i moře.

Pláže na jihu

Pláž Le Morne a stejnojmenný kopec

Le Morne je veřejný úsek plážé, který se nachází mezi dvěma luxusními hotely. Nabízí nádhernou polohu na úpatí velkého kopce Le Morne s výhledem na lagunu. Koupání je zde velmi příjemné. O kousek dál, hned za hotely, leží další malá pláž, která je oblíbeným místem setkávání pro kitesurfaře. Plavání se zde sice nedoporučuje, ale můžete tu zase pozorovat surfaře, jak surfují přes lagunu ve všech směrech. Pokud máte zájem si to také vyzkoušet, v místním klubu si můžete zaplatit kurz a zapůjčit vybavení.

Zajímavosti na východě

Malý ráj Ile aux Cerfs na ostrově Mauritius
Autor: gf_0815

Ile aux Cerfs

Malý ráj se nachází na ostrově Ile aux Cerfs, kam se pohodlně dostanete motorovým člunem z ostrova Mauritius. Už jen příjezd přes husté mangrovové lesy stojí za návštěvu.

Jakmile se dostanete na ostrov, ocitnete se na krásné pláži. Hned vedle Ile aux Cerfs leží sesterský ostrov Ile de l'Est, na který se dostanete tak, že přeplavete malý kanál. Vzhledem k proudům byste však měli být opatrní. Na Ile aux Cerfs si můžete užívat kilometry dlouhé písečné pláže, vodní sporty nebo si vychutnat místní jídlo v restauraci.

Mauritius na FB

Mahébourg

21.07.2018 - 19:00

Light rain showersEast-southeast, Fresh breeze, 9.3 m/s20°C

0.4 mm srážek

Tlak: 1024.8 hPa

Port Louis

22.07.2018 - 02:00

Clear skyEast-southeast, Moderate breeze, 6.7 m/s20°C

0 mm srážek

Tlak: 1024.2 hPa

Předpověď počasí na yr.no.