Jste zde

Domů

Vnitrozemí

Vodopády

Ostrov Mauritius a vodopád Chamarel
Autor: Ashok666

Chamarel

V jihozápadní části ostrova Mauritius se nachází vodopád Chamarel, pojmenovaný po francouzském důstojníkovi, který žil v této části ostrova. Vody řeky Rivière de Cap se tady řítí přes skalní hranu téměř 100 metrů do hloubky. Po úzké cestě se sem dá dojít pěšky.

Tamarinské vodopády

Historic Marine

Je několik věcí, které si automaticky vybavíme, když se řekne ostrov Mauritius. Je to třeba rum Arrangé, pták dodo a někdo si vzpomene i na známé modely lodí. Továrna na jejich výrobu se nachází v místě Goodlands a nese název Fabric Historic Marine. Přispěla rozhodně k tomu, že se modely lodí staly také jedním ze symbolů tohoto ostrova.

Rose Hill / Beau Bassin

Ostrov Mauritius a radnice ve městě Rose Hill

"Město obchodu" Rose Hill společně s městem Beau Bassin vytváří městský komplex a je tak druhým největším městem ostrova Mauritius. Najdete ho na náhorní plošině v centru ostrova, v okrese Wilhems Plaines, a žije zde kolem 110 tisíc obyvatel.

Tzv. Plaza je centrem tohoto souměstí, kde po celý den vládne opravdu velmi čilý ruch. Většina obchodů se nachází právě v této oblasti, je tu i knihovna, radnice a divadlo.

Historie

Quatre Bornes

Mauritius a okolí města Quarte Bornes

Quatre Bornes je s přibližně 80 tisíci obyvateli páté největší město na ostrově Mauritius. Nachází se v jeho vnitrozemí, do hlavního města Port Louis je to asi 15 km a 30 km je to pak na letiště.

V této oblasti leží více mauritijských měst, jako například Rose Hill, Beau-Bassin, Vacoas anebo Curepipe. I když se všechna tato města v podstatě navzájem spojují a proplétají, každé má typickou vlastní atmosféru a vlastní historii.

Curepipe, 2. část

Mauritijské město Curepipe

Na protější straně ulice se určitě nedá přehlédnout skutečně nádherný kostel Ste. Thérès d'Avila. Za vidění rozhodně stojí i katolická bazilika Ste. Hélène na severním okraji města, kde se snoubí keltské, římské a orientální prvky.

Curepipe, 1. část

Mauricijská krajina kolem města Curepipe

Curepipe je s přibližně 84 tisíci obyvateli čtvrtým největším městem na ostrově Mauritius, nachází se na náhorní plošině uprostřed ostrova v okrese Plaines Wilhems a je nejvýše položeným městem na ostrově.

Pro jeho název neexistuje žádné rozumné vysvětlení. Jednou z možností je, že si jeden cestující z přístavu Mahébourg do hlavního města Port Louis při cestě udělal pauzu, aby si vyčistil dýmku. Proto ta slova "cure" a "pipe" (francouzsky curer sa pipe = vyčistit dýmku).

Stránky

Mauritius na FB

Mahébourg

21.07.2018 - 19:00

Light rain showersEast-southeast, Fresh breeze, 9.3 m/s20°C

0.4 mm srážek

Tlak: 1024.8 hPa

Port Louis

22.07.2018 - 02:00

Clear skyEast-southeast, Moderate breeze, 6.7 m/s20°C

0 mm srážek

Tlak: 1024.2 hPa

Předpověď počasí na yr.no.