Jste zde

Domů

Jídlo a pití

Pár receptů, 2. část

Pak nalijte na pánev 2 lžíce oleje a nechte ho zahřát. Musíte přitom dávat pozor na to, aby rýže zůstala kyprá a neslepila se. Okořeňte ji rybí omáčkou a polovinou čajové lžičky sezamového oleje a přidejte půl šálku suchého bílého vína. Opékejte rychle na ohni.

Poté ještě přidejte špetkou šafránu obarvenou vodu, až je rýže z poloviny žlutá. Pak vařte dalších pár minut. Zamíchejte jednu lžíci světlé sójové omáčky u a pak vmíchejte i zbývající bílé víno. Je zapotřebí stále míchat a dusit pokrm na víně.

Pár receptů, 1. část

Smažená rýže s krevetami a kuřecím masem
Autor: Jeanie Tseng

Na ostrově Mauritius patří mezi oblíbené pokrmy samozřejmě ty s masem a s mořskými plody. Jedno takové jídlo si můžete připravit podle následujícího receptu, tak jak si ho připravují obyvatelé ostrova Mauritius.

Smažená rýže s kuřecím masem a s krevetami

Fried rice with chicken and prawns

Přísady:

Místní kuchyně, 2. část

Servíruje se kuřecí kebab, ovoce a samosa, což jsou fritované těstovinové taštičky plněné zeleninou či masem, smíchané s kořeněnou bramborovou kaší, s rybami, kuřecím masem nebo se sýrem a podávané s chilli omáčkou.

To ale jen v případě, že si ji host přeje. Takovýto pokrm si na ostrově Mauritius obvykle dávají jen místní, protože Evropané nemají rádi až tak okořeněná jídla. Ovšem pokud jste zvyklí na pikantní jídla, rozhodně se vyplatí si něco takového dát. Nicméně, mauritijská kuchyně není až tak ostrá, jako kuchyně indická či asijská.

Místní kuchyně, 1. část

Mauritius a typická kuchyně
Autor: whl.travel

Ostrov Mauritius by nemohl být rájem, kdyby jeho kuchyně nebyla přímo rajská. Kuchyně na ostrově je opravdu multikulturní a přitahuje gurmány širokou škálou svých kulinářských specialit.

Mimo specialit anglické kuchyně nabízejí místní restaurace prostě vše, co lze očekávat od mezinárodního menu. Můžete zde bez obav ochutnávat skvělou nabídku kuchyně čínské, italské, francouzské, španělské i orientální, je toho zkrátka tolik, že si jen opravdu stěží budete vybírat.

Quatre Bornes

Mauritius a okolí města Quarte Bornes

Quatre Bornes je s přibližně 80 tisíci obyvateli páté největší město na ostrově Mauritius. Nachází se v jeho vnitrozemí, do hlavního města Port Louis je to asi 15 km a 30 km je to pak na letiště.

V této oblasti leží více mauritijských měst, jako například Rose Hill, Beau-Bassin, Vacoas anebo Curepipe. I když se všechna tato města v podstatě navzájem spojují a proplétají, každé má typickou vlastní atmosféru a vlastní historii.

Port Louis, 2. část

Hned u vody stojí také velké elegantní nákupní centrum Caudan Waterfront, kde najdete otevřené značkové butiky, ale také třeba specializované obchody pro surfaře. Různé kavárny a restaurace lákají ke chvilce odpočinku spojené s výhledem na přístav. Mimochodem Waterfront je vyobrazen i na bankovce o hodnotě 50 Rs.

Stránky

Mauritius na FB

Mahébourg

21.07.2018 - 19:00

Light rain showersEast-southeast, Fresh breeze, 9.3 m/s20°C

0.4 mm srážek

Tlak: 1024.8 hPa

Port Louis

22.07.2018 - 02:00

Clear skyEast-southeast, Moderate breeze, 6.7 m/s20°C

0 mm srážek

Tlak: 1024.2 hPa

Předpověď počasí na yr.no.