Jste zde

Domů » Severní pobřeží

Grand Baie

Grand Baie

Mauritius se zátokou Grand Baie
Autor: electroduende

Obec Grand Baie je jednou z nejoblíbenějších turistických oblastí, kterou najdete na severu ostrova Mauritius. Žije v ní 11 tisíc obyvatel a nachází se na severu stejnojmenného zálivu v okrese Rivière du Rempart.

Je nesporně nákupním centrem a nejoblíbenějším místem těch nejrůznějších párty na celém ostrově Mauritius. Přestože noční život na celém ostrově není nijak výrazný, právě toto letovisko je proslavenou výjimkou. Působí tu jazzové kluby, diskotéky a bary, které jsou hojně vyhledávané nejen turisty.

Pláže na severu ostrova, 2. část

Cap Malheureux

Pláž u mysu Malheureux se nachází na severním cípu ostrova Mauritius a je odtud přímo fantastický výhled na malé příbřežní sopečné ostrovy Ile Plate, Ile Ronde a Coin de Mire. Je to oáza klidu, daleko od moderního světa, s opravdu harmonickou atmosférou, ideální pro lidi, kteří vysloveně hledají klid.

Zajímavá kaple na pláži je oblíbeným objektem pro fotografy. Název Cap Malheureux (Mys neštěstí) vznikl poté, co zde 2. září 1810 přistáli Angličané a vypudili z ostrova Mauritius Francouze.