Jste zde

Domů

Pláže

Blue Bay

Pláž Blue Bay na ostrově Mauritius
Autor: brianfagan

"Nejprve byl stvořen Mauritius a až potom ráj. Ale ráj byla jen kopie Mauritia".

Tak popsal spisovatel Mark Twain ostrov ve své knize "Following the Equator" ("Podél rovníku").

Pokud chcete i vy poznat tento ráj, vypravte se na překrásná místa Blue Bay nebo Pointe d'Esny.

Leží jen několik minut jízdy autem od mezinárodního letiště Sir Seewoosagur Ramgoolam v oblasti Plaisance.

Na Pointe d'Esny najdete opravdu nádhernou bílou písečnou pláž u tyrkysově modrého Indického oceánu.

Flic en Flac

Mauritius s pláží u letoviska Flic en Flac
Autor: reibai

Přímořské městečko Flic en Flac se nachází v západní části ostrova Mauritius, v okrese Rivière Noire, a nabízí několik nejluxusnějších hotelů. Bývalá rybářská vesnice jižně od města Port Louis je jednou z turisticky rozvinutých ostrovních oblastí, která dosud neztratila své kouzlo. Její 8 km dlouhá veřejná pláž s bílým pískem je jednou z nejdelších a nejhezčích na celém ostrově, a je přímo ideální pro šnorchlování a potápění.

Pláže na severu ostrova, 3. část

Mělké moře je vhodné zejména pro malé děti, které tak mohou kolem volně a bezpečně pobíhat a stavět si na této krásné písčité pláži třeba dětské hrady. Pro vaše pohodlí a zábavu perfektně poslouží okolní restaurace a bary.

Za ochutnání rozhodně stojí místní kebab, který si můžete dopřát u stánku s občerstvením. K dispozici je zde pro návštěvníky také sociální zařízení a večer je pláž osvětlená.

Pointe aux Canonniers

Pláže na severu ostrova, 2. část

Cap Malheureux

Pláž u mysu Malheureux se nachází na severním cípu ostrova Mauritius a je odtud přímo fantastický výhled na malé příbřežní sopečné ostrovy Ile Plate, Ile Ronde a Coin de Mire. Je to oáza klidu, daleko od moderního světa, s opravdu harmonickou atmosférou, ideální pro lidi, kteří vysloveně hledají klid.

Zajímavá kaple na pláži je oblíbeným objektem pro fotografy. Název Cap Malheureux (Mys neštěstí) vznikl poté, co zde 2. září 1810 přistáli Angličané a vypudili z ostrova Mauritius Francouze.

Pláže na severu ostrova, 1. část

Mauritius - pláž Trou aux Biches

Grand Gaube

Malá veřejná pláž Grand Gaube s klidnou lagunu nabízí nádherný pohled na ostrůvky, které leží v moři severně od ostrova Mauritius, jako jsou např. Coin de Mire, L'Ile Plate, Ile Ronde anebo L'Ile l'au Serpent.

Pláž se rozkládá mezi dvěma velkými hotely, mezi hotelem The Legends a Le Paul et Virginie, v malé rybářské vesnici. Za spolupráce vedení hotelů a vlády bylo u pláže vybudováno parkoviště a další zařízení, byla tady rozšířena i příjemná a stinná promenáda.

Pláže na západě

Pláž Flic en Flac
Autor: fgr77

Veřejná pláž Flic en Flac na západě ostrova Mauritius je dlouhá několik kilometrů, lemovaná stromy přesličníků a je hlavní pláží na západním pobřeží. Pravidelně je navštěvována místními obyvateli a je velmi snadno dostupná autobusem ze všech směrů. K dispozici je parkoviště a další základní zařízení, stejně jako hlídka pobřežní policie. Nabízí příjemné koupání, ale kvůli velkým mořským proudům je to možné jen s nejvyšší opatrností. Hlavní atrakcí na pláži jsou četné restaurace, které jsou umístěny na pobřeží a nabízí výběr z mnoha místních jídel.

Stránky