Jste zde

Domů

Historie a památky

Rose Hill / Beau Bassin

Ostrov Mauritius a radnice ve městě Rose Hill

"Město obchodu" Rose Hill společně s městem Beau Bassin vytváří městský komplex a je tak druhým největším městem ostrova Mauritius. Najdete ho na náhorní plošině v centru ostrova, v okrese Wilhems Plaines, a žije zde kolem 110 tisíc obyvatel.

Tzv. Plaza je centrem tohoto souměstí, kde po celý den vládne opravdu velmi čilý ruch. Většina obchodů se nachází právě v této oblasti, je tu i knihovna, radnice a divadlo.

Historie

Curepipe, 2. část

Mauritijské město Curepipe

Na protější straně ulice se určitě nedá přehlédnout skutečně nádherný kostel Ste. Thérès d'Avila. Za vidění rozhodně stojí i katolická bazilika Ste. Hélène na severním okraji města, kde se snoubí keltské, římské a orientální prvky.

Curepipe, 1. část

Mauricijská krajina kolem města Curepipe

Curepipe je s přibližně 84 tisíci obyvateli čtvrtým největším městem na ostrově Mauritius, nachází se na náhorní plošině uprostřed ostrova v okrese Plaines Wilhems a je nejvýše položeným městem na ostrově.

Pro jeho název neexistuje žádné rozumné vysvětlení. Jednou z možností je, že si jeden cestující z přístavu Mahébourg do hlavního města Port Louis při cestě udělal pauzu, aby si vyčistil dýmku. Proto ta slova "cure" a "pipe" (francouzsky curer sa pipe = vyčistit dýmku).

Obyvatelé ostrova

Vlajka ostrova Mauritius

Na ostrově Mauritius je názorně vidět, že tolerance na všech úrovních může opravdu fungovat. Doma je tu několik kultur a náboženství, která žijí klidně v míru vedle sebe. Pravý Maurician je kreolský kosmopolita.

Historie ostrova

"Modrý Mauritius"

1000 př.n.l.: Historikové se domnívají, že ostrov objevili již Féničané na jejich námořních cestách kolem Afriky.

10. století: Arabský obchodní cestující Hassan Ali Ibn zmínil ve svých spisech Mauritius pod názvem "Diva Mashriq" (Východní ostrov).

1502: V portugalské námořní mapě se ostrov poprvé objevil pod názvem "Dina Arobi". Ostrov nebyl obydlen a využíval se pouze jako základna pro námořní cesty Portugalců do Indie.

1598: Ostrov obsadili Holanďané a přejmenovali ho podle prince Mořice (francouzsky Maurice) Oranžského a vévody z Nassau.

Mauritius na FB

Mahébourg

21.07.2018 - 19:00

Light rain showersEast-southeast, Fresh breeze, 9.3 m/s20°C

0.4 mm srážek

Tlak: 1024.8 hPa

Port Louis

22.07.2018 - 02:00

Clear skyEast-southeast, Moderate breeze, 6.7 m/s20°C

0 mm srážek

Tlak: 1024.2 hPa

Předpověď počasí na yr.no.