Jste zde

Domů

Severní pobřeží

Podmořská procházka

Ostrov Mauritius a podmořská procházka
Autor: Al@in76

Máte zájem o exotický podvodní svět ostrova Mauritius? Pak se určitě vydejte na Grand Baie a vyzkoušejte si podmořskou procházku Solar Underseawalk! Spolu s týmem několika vyškolených a zkušených potápěčů budete mít možnost poznávat Indický oceán zcela jinak, než bývá obvyklé.

Grand Baie

Mauritius se zátokou Grand Baie
Autor: electroduende

Obec Grand Baie je jednou z nejoblíbenějších turistických oblastí, kterou najdete na severu ostrova Mauritius. Žije v ní 11 tisíc obyvatel a nachází se na severu stejnojmenného zálivu v okrese Rivière du Rempart.

Je nesporně nákupním centrem a nejoblíbenějším místem těch nejrůznějších párty na celém ostrově Mauritius. Přestože noční život na celém ostrově není nijak výrazný, právě toto letovisko je proslavenou výjimkou. Působí tu jazzové kluby, diskotéky a bary, které jsou hojně vyhledávané nejen turisty.

Port Louis, 2. část

Hned u vody stojí také velké elegantní nákupní centrum Caudan Waterfront, kde najdete otevřené značkové butiky, ale také třeba specializované obchody pro surfaře. Různé kavárny a restaurace lákají ke chvilce odpočinku spojené s výhledem na přístav. Mimochodem Waterfront je vyobrazen i na bankovce o hodnotě 50 Rs.

Port Louis, 1. část

Mauritius a rušná ulice města Port Louis
Autor: reibai

Bývalé koloniální městečko Port Louis je dnes hlavním městem ostrova Mauritius a s přibližně 200 000 obyvateli je současně i největším městem ostrova, které najdete na severozápadním pobřeží. Je to také hospodářské centrum celé země, můžete tak tady každé ráno spatřit mnoho Mauritijců, kteří sem přijíždějí z vnitrozemí za prací, čímž tu vzniká obvyklý dopravní chaos.

Pláže na severu ostrova, 3. část

Mělké moře je vhodné zejména pro malé děti, které tak mohou kolem volně a bezpečně pobíhat a stavět si na této krásné písčité pláži třeba dětské hrady. Pro vaše pohodlí a zábavu perfektně poslouží okolní restaurace a bary.

Za ochutnání rozhodně stojí místní kebab, který si můžete dopřát u stánku s občerstvením. K dispozici je zde pro návštěvníky také sociální zařízení a večer je pláž osvětlená.

Pointe aux Canonniers

Pláže na severu ostrova, 2. část

Cap Malheureux

Pláž u mysu Malheureux se nachází na severním cípu ostrova Mauritius a je odtud přímo fantastický výhled na malé příbřežní sopečné ostrovy Ile Plate, Ile Ronde a Coin de Mire. Je to oáza klidu, daleko od moderního světa, s opravdu harmonickou atmosférou, ideální pro lidi, kteří vysloveně hledají klid.

Zajímavá kaple na pláži je oblíbeným objektem pro fotografy. Název Cap Malheureux (Mys neštěstí) vznikl poté, co zde 2. září 1810 přistáli Angličané a vypudili z ostrova Mauritius Francouze.

Stránky

Mauritius na FB

Mahébourg

21.07.2018 - 19:00

Light rain showersEast-southeast, Fresh breeze, 9.3 m/s20°C

0.4 mm srážek

Tlak: 1024.8 hPa

Port Louis

22.07.2018 - 02:00

Clear skyEast-southeast, Moderate breeze, 6.7 m/s20°C

0 mm srážek

Tlak: 1024.2 hPa

Předpověď počasí na yr.no.